
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X6S |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.33 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1004
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09466
Ext.Price$0.09466
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09466 | $0.09466 |
| 10 | $0.08500 | $0.85000 |
| 50 | $0.07632 | $3.81600 |
| 100 | $0.06819 | $6.81900 |
| 500 | $0.06092 | $30.46000 |
| 1000 | $0.05823 | $58.23000 |
| 3000 | $0.05566 | $166.98000 |
| 5000 | $0.05321 | $266.05000 |
